Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Ugyan hálás vagyok Stumpf Andrásnak, hogy félretette azt a nevetséges elképzelést, miszerint külföldi ügynök vagyok, sajnálatos módon a cikke számos hibát tartalmaz.
Tisztelt Főszerkesztő Úr!
Ezúton szeretnék reagálni a december 8-án megjelent, „Tényleg a CIA? – Richard Field valódi háttere” című cikkükre. Tisztelettel arra kérem önöket, hogy levelemet teljes terjedelmében tegyék közzé, nehogy valakinek az a benyomása támadjon, hogy a lejárató cikk megjelenését legnagyobb hirdetőjük, a magyar kormány nyomására közölték egyik kritikusukkal szemben.
Ugyan hálás vagyok Stumpf Andrásnak, hogy félretette azt a nevetséges elképzelést, miszerint külföldi ügynök vagyok, sajnálatos módon a cikke számos hibát tartalmaz.
Az abcug.hu online lap társadalmi kérdésekkel foglalkozik, olyan szerkesztők és tudósítók alapították, akik az Origótól léptek ki múlt nyáron, tiltakozva Sáling Gergő főszerkesztő menesztése ellen, és a lap nem tekinthető nagyobb mértékben, „ország- és kormánykritizáló oldalnak” vagy „blognak”, mint amennyire a mandiner.hu tekinthető kormánybarát propaganda médiának.
Az abcug.hu látogatóinak száma naponta 1.000 és 1.500 fő között van, nem pedig 100 és 1.500 fő között, ahogy az a cikkben áll. Továbbá, mivel az abcug.hu cikkeit rendszeresen veszik át más hírportálok, mint például a hvg.hu, az olvasók száma jóval meghaladja a honlap látogatóinak számát. (Egyébként, az sem igaz, hogy a teljes közösségi média marketing költségvetésünket az abcug.hu-ra költenénk, valójában annak csak viszonylag kis részét emészti fel az).
A magyar politikai érintettségem tekintetében ugyan az igaz, hogy még 2010-ben megpróbáltam (sikertelenül) elérni Seres Máriánál, hogy az olyan valós problémákkal foglalkozzon, mint az oktatás és a szegénység, az nem igaz, hogy bármilyen módon megpróbáltam volna az LMP-t befolyásolni. Nem hinném, hogy akár Schiffer András, akár Datki Szabolcs mondott volna bármit, ami ennek az ellenkezőjét sugallja.
Datki Szabolcs azt írta nekem, hogy a neki tulajdonított idézetek nem pontosak. Tisztelettel kérem, hogy vizsgálja meg a szerző által készített jegyzeteket és beszéljen Datki Szabolccsal annak érdekében, hogy meg tudja állapítani, a neki tulajdonított mondatok milyen mértékben kerültek a szövegkörnyezetből kiragadva vagy megváltoztatásra.
Egyáltalán nem világos számomra, hogy a szerző miből következtetett arra, hogy kapcsolatom az LMP-vel „nem volt rózsás”. Mivel a szerző ezt a véleményt nem támasztotta alá bármilyen névvel, kérem, hogy ennek a megállapításnak a valóságtartalmát vizsgálja meg.
Az általam alapított magyar ingatlanfejlesztő cégekkel kapcsolatban a szerzőnek abban igaza volt, hogy azok az utóbbi években többször veszteséggel zártak, de úgy vélem, ez számos magyar vállalatról elmondható (beleértve a Mandinert is).
Az „évek óta csúszó” Park City projekt megvalósítása elé Demszky városvezetése állított akadályt azzal, hogy indokolatlan garanciákhoz ragaszkodott „egyetértési joguk” gyakorlásáért cserébe, mely nélkül a kerület nem tudott szabályozási tervet elfogadni. Egyelőre nem látható, hogy a jelenlegi városvezetés és a kerületi vezetés hagyni fogja-e, hogy ez a jelentős projekt előre haladjon.
Tisztelettel,
Richard Field